Նորություններ

-
Հայաստանի Մ-19 հավաքական է հրավիրվել 25 ֆուտբոլիստ
05.11.201818:03
Հայաստանի Մ-19 հավաքական է հրավիրվել 25 ֆուտբոլիստ

Նոյեմբերի 14-ից 20-ը Երևանում կկայանա ընկերական մրցաշար, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Գերմանիայի, Պորտուգալիայի և Հոլանդիայի մինչև 19 տարեկանների հավաքականները: Մրցաշարը կանցկացվի 2019 թ. Հայաստանում կայանալիք Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության եզրափակիչ փուլի նախապատրաստության շրջանակներում: Հայաստանի Մ-19 հավաքականը նոյեմբերի 7-ից կանցկացնի մարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/Ֆուտբոլի ակադեմիայում: Հայաստանի Մ-19 հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Ոսկանյանը հավաքական է հրավիրել հետևյալ ֆուտբոլիստներին. 

 

Դարպասապահներ

Էրիկ Մելիքսեթյան, «Արցախ»

Նարեկ Հովհաննիսյան, «Բանանց»

Արթուր Միրոյան, «Արարատ-Արմենիա»

Հարություն Մելքոնյան, «Փյունիկ»

 

Պաշտպաններ

Արսեն Եղիազարյան «Բանանց»

Սերգեյ Հարությունյան «Բանանց»

Ֆելիքս Խաչատրյան «Բանանց»

Արման Ղազարյան «Բանանց»

Սուրեն Հարությունյան «Փյունիկ»

Դավիթ Գրիգորյան «Փյունիկ»

Պերճ Պողիկյան «Փյունիկ»

Կարեն Հովհաննիսյան, «Արարատ-Արմենիա»

Արսեն Սարգսյան, «Արարատ-Արմենիա»

 

Կիսապաշտպան

Նարեկ Գրիգորյան, «Բանանց»

Սերգեյ Մկրտչյան «Բանանց»

Դավիթ Փարեմուզյան «Բանանց»

Արամ Խամոյան «Լոկոմոտիվ»

Ռաֆայել Միսակյան «Շիրակ»

Էրիկ Ազիզյան «Զեմպլին Միխալովցե» (Սլովակիա)

Էմմանուել Ներսես Օդեմիս, «Ստադ Նյոնե» (Շվեյցարիա)

Երջանիկ Ղուբասարյան «Համբուրգ Մ-19» (Գերմանիա)

 

Հարձակվողներ

Գրենիկ Պետրոսյան «Փյունիկ»

Մարտին Գրիգորյան, «Գանձասար-Կապան»

Ժիրայր Շաղոյան, «Արարատ-Արմենիա»

Արմեն Հովհաննիսյան «Զեմպլին Միխալովցե» (Սլովակիա)

 

Մրցաշարի խաղացանկը

 

14.11.18 Հայաստան-Հոլանդիա, Ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտ, 14:00

 

14.11.18 Գերմանիա-Պորտուգալիա, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտ, 17:00

 

17.11.18 Հայաստան-Պորտուգալիա, Ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտ, 14:00

 

17.11.18 Հոլանդիա-Գերմանիա, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտ, 17:00

 

19.11.18 Հայաստան-Գերմանիա, Ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտ, 14:00

 

20.11.18 Պորտուգալիա-Հոլանդիա, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտ, 17:00

Ֆան Ակումբ

Բարձրագույն խումբ

N Թիմեր Խ Մ
1. Ալաշկերտ 14 29
2. Փյունիկ 15 27
3. Բանանց 14 26
4. Լոռի ՖԱ 14 24
5. Շիրակ 15 19
6. Արարատ-Արմենիա 14 17
7. Գանձասար-Կապան 14 13
8. Արցախ ՖԱ 14 12
9. Արարատ 14 7