City Stadium
Pyunik-10-3
3:3
Academy-2-10
22/09 14:30 Yerevan Pyunik s/s
Urartu-10-3
3:0
Sardarapat FC-10
22/09 16:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Pyunik-11-1
2:0
Noah-10
23/09 14:30 Yerevan Pyunik s/s
Ararat-Armenia-10
4:1
Aparan-10
23/09 16:30 Yerevan Football Academy
Aparan-10
0:8
Academy-2-10
29/09 15:00 Aparan Aparan City
Noah-10
2:2
Pyunik-10-3
30/09 14:00 Ejmiatsin Football Academy
Sardarapat FC-10
1:4
Pyunik-11-1
30/09 14:15 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Ararat-Armenia-10
0:2
Urartu-10-3
30/09 14:30 Yerevan Football Academy
Academy-2-10
4:1
Noah-10
05/10 16:30 Yerevan Football Academy
Pyunik-11-1
2:0
Ararat-Armenia-10
06/10 14:45 Yerevan Pyunik s/s
Urartu-10-3
6:0
Aparan-10
06/10 16:00 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Pyunik-10-3
6:0
Sardarapat FC-10
06/10 16:30 Yerevan Pyunik s/s
Aparan-10
0:0
Noah-10
12/10 15:30 Aparan Aparan City
Ararat-Armenia-10
3:3
Pyunik-10-3
13/10 14:30 Yerevan Football Academy
Sardarapat FC-10
0:1
Academy-2-10
13/10 16:15 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Urartu-10-3
0:2
Pyunik-11-1
13/10 18:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Pyunik-10-3
2:0
Urartu-10-3
25/10 14:15 Yerevan Pyunik s/s
Pyunik-11-1
11:0
Aparan-10
25/10 16:00 Yerevan Pyunik s/s
Academy-2-10
6:0
Ararat-Armenia-10
27/10 14:15 Yerevan Football Academy
Noah-10
2:0
Sardarapat FC-10
27/10 14:15 Ejmiatsin Football Academy
Urartu-10-3
1:2
Academy-2-10
02/11 14:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Aparan-10
1:3
Sardarapat FC-10
02/11 15:00 Aparan Aparan City
Pyunik-11-1
3:0
Pyunik-10-3
03/11 14:00 Yerevan Pyunik s/s
Ararat-Armenia-10
0:2
Noah-10
03/11 14:30 Yerevan Football Academy
Noah-10
0:2
Urartu-10-3
10/11 13:30 Ejmiatsin Football Academy
Academy-2-10
1:3
Pyunik-11-1
10/11 13:45 Yerevan Football Academy
Sardarapat FC-10
5:1
Ararat-Armenia-10
10/11 13:45 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Pyunik-10-3
6:0
Aparan-10
10/11 15:45 Yerevan Pyunik s/s
Academy-2-10
5:1
Pyunik-10-3
24/11 13:30 Yerevan Football Academy
Aparan-10
3:0
Ararat-Armenia-10
24/11 15:00 Aparan Aparan City
Sardarapat FC-10
1:0
Urartu-10-3
24/11 15:30 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Noah-10
1:1
Pyunik-11-1
24/11 15:30 Ejmiatsin Football Academy
Pyunik-11-1
7:0
Sardarapat FC-10
30/11 13:00 Yerevan Pyunik s/s
Pyunik-10-3
1:1
Noah-10
30/11 15:00 Yerevan Pyunik s/s
Academy-2-10
4:0
Aparan-10
30/11 15:00 Yerevan Football Academy
Urartu-10-3
0:1
Ararat-Armenia-10
01/12 14:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Noah-10
1:1
Academy-2-10
08/03 14:30 Ejmiatsin Football Academy
Aparan-10
0:4
Urartu-10-3
09/03 14:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Ararat-Armenia-10
1:2
Pyunik-11-1
09/03 15:00 Yerevan Football Academy
Sardarapat FC-10
3:3
Pyunik-10-3
09/03 16:30 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Pyunik-10-3
2:1
Ararat-Armenia-10
16/03 15:00 Yerevan Pyunik s/s
Academy-2-10
5:1
Sardarapat FC-10
16/03 16:30 Yerevan Football Academy
Noah-10
5:1
Aparan-10
16/03 16:30 Ejmiatsin Football Academy
Pyunik-11-1
1:0
Urartu-10-3
16/03 17:00 Yerevan Pyunik s/s
Urartu-10-3
0:0
Pyunik-10-3
23/03 14:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Ararat-Armenia-10
3:6
Academy-2-10
23/03 14:30 Yerevan Football Academy
Sardarapat FC-10
1:2
Noah-10
23/03 14:30 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Aparan-10
0:4
Pyunik-11-1
23/03 16:30 Aparan Aparan City
Noah-10
4:0
Sardarapat FC-10
01/04 12:30 Ejmiatsin Football Academy
Pyunik-11-1
14:0
Aparan-10
02/04 14:30 Yerevan Pyunik s/s
Academy-2-10
6:1
Ararat-Armenia-10
02/04 15:00 Yerevan Football Academy
Pyunik-10-3
0:1
Urartu-10-3
02/04 17:00 Yerevan Pyunik s/s
Sardarapat FC-10
6:2
Aparan-10
06/04 17:00 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Academy-2-10
8:0
Urartu-10-3
06/04 17:00 Yerevan Football Academy
Pyunik-10-3
1:5
Pyunik-11-1
06/04 17:00 Yerevan Pyunik s/s
Noah-10
1:3
Ararat-Armenia-10
07/04 14:30 Ejmiatsin Football Academy
Aparan-10
6:2
Pyunik-10-3
12/04 15:00 Aparan Aparan City
Ararat-Armenia-10
4:5
Sardarapat FC-10
13/04 13:30 Yerevan Football Academy
Urartu-10-3
1:1
Noah-10
13/04 16:00 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Pyunik-11-1
3:1
Academy-2-10
14/04 15:30 Yerevan Pyunik s/s
Ararat-Armenia-10
3:0
Aparan-10
26/04 14:30 Yerevan Football Academy
Pyunik-10-3
2:2
Academy-2-10
27/04 14:00 Yerevan Pyunik s/s
Urartu-10-3
3:3
Sardarapat FC-10
27/04 14:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Pyunik-11-1
0:0
Noah-10
27/04 16:00 Yerevan Pyunik s/s
Pyunik-11-1
8:1
Pyunik-10-3
30/04 12:30 Yerevan Pyunik s/s
Urartu-10-3
0:3
Academy-2-10
30/04 12:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Ararat-Armenia-10
4:1
Noah-10
30/04 13:30 Yerevan Football Academy
Aparan-10
0:3
Sardarapat FC-10
30/04 14:00 Aparan Aparan City
Ararat-Armenia-10
3:1
Urartu-10-3
03/05 15:00 Yerevan Football Academy
Aparan-10
0:3
Academy-2-10
04/05 16:00 Aparan Aparan City
Sardarapat FC-10
1:4
Pyunik-11-1
04/05 17:00 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Noah-10
2:2
Pyunik-10-3
04/05 17:30 Ejmiatsin Football Academy
Academy-2-10
4:0
Noah-10
11/05 13:30 Yerevan Football Academy
Urartu-10-3
7:0
Aparan-10
11/05 15:00 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Pyunik-10-3
4:2
Sardarapat FC-10
11/05 16:00 Yerevan Pyunik s/s
Pyunik-11-1
4:0
Ararat-Armenia-10
11/05 18:00 Yerevan Pyunik s/s
Noah-10
0:2
Urartu-10-3
14/05 13:00 Ejmiatsin Football Academy
Pyunik-10-3
8:1
Aparan-10
14/05 13:30 Yerevan Pyunik s/s
Sardarapat FC-10
2:1
Ararat-Armenia-10
14/05 13:30 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Academy-2-10
1:4
Pyunik-11-1
14/05 15:30 Yerevan Football Academy
Ararat-Armenia-10
1:2
Pyunik-10-3
17/05 14:00 Yerevan Football Academy
Urartu-10-3
0:1
Pyunik-11-1
17/05 17:30 Yerevan Urartu - 3rd pitch
Sardarapat FC-10
4:3
Academy-2-10
18/05 15:00 Armavir City stadium after H.Tonoyan
Aparan-10
0:4
Noah-10
19/05 16:00 Aparan Aparan City

Standings

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Pyunik-11-1 21 19 2 0 85 : 9 76 59
2
Academy-2-10 21 14 3 4 77 : 28 49 45
3
Pyunik-10-3 21 7 8 6 51 : 49 2 29
4
Urartu-10-3 21 8 3 10 33 : 28 5 27
5
Sardarapat FC-10 21 8 2 11 41 : 60 -19 26
6
Noah-10 21 6 8 7 30 : 31 -1 26
7
Ararat-Armenia-10 21 6 1 14 35 : 56 -21 19
8
Aparan-10 21 2 1 18 15 : 106 -91 7

SCORERS

# G
1
Garnik Gharibyan (Academy-2-10) 24
2
Narek Khachatryan (Sardarapat FC-10) 18
3
Aren Sargsyan (Pyunik-11-1) 13
4
Gor Epremyan (Ararat-Armenia-10) 13
5
Daniel Aleksanyan (Pyunik-11-1) 13
6
Artur Manukyan (Pyunik-11-1) 13
7
Armen Azatyan (Pyunik-11-1) 12
8
Armen Khachatryan (Academy-2-10) 12
9
Artyom Gromov (Ararat-Armenia-10) 12
10
Aleksandr Boyajyan (Pyunik-11-1) 10
11
Narek Hovsepyan (Academy-2-10) 10
12
Narek Avetisyan (Pyunik-11-1) 9
13
Movses Barseghyan (Sardarapat FC-10) 8
14
Manvel Grigoryan (Urartu-10-3) 8
15
Erik Hovhannisyan (Pyunik-11-1) 8
16
Albert Papazyan (Academy-2-10) 7
17
Narek Sargsyan (Pyunik-11-1) 7
18
Eduard Palyan (Urartu-10-3) 7
19
Felix Knyazyan (Urartu-10-3) 5
20
Hrachya Makaryan (Noah-10) 5
21
Levon Muradyan (Pyunik-11-1) 5
22
Hayk Martirosyan (Pyunik-11-1) 5
23
Nelson Asoyan (Academy-2-10) 5
24
Emmanuel Gevorgyan (Urartu-10-3) 5
25
Ashot Safaryan (Aparan-10) 4
26
Myasnik Galoyan (Noah-10) 4
27
Hakob Khachatryan (Ararat-Armenia-10) 4
28
Mesrop Yeghiazaryan (Aparan-10) 3
29
Gevorg Malkhasyan (Pyunik-11-1) 3
30
Hovsep Badoyan (Noah-10) 3
31
Gagik Gasparyan (Sardarapat FC-10) 3
32
Gagik Melkonyan (Aparan-10) 3
33
Samvel Hakobyan (Pyunik-11-1) 3
34
Armen Khachatryan (Academy-2-10) 3
35
Hayk Grigoryan (Academy-2-10) 3
36
Artyom Shekikyan (Pyunik-11-1) 3
37
Volodya Simonyan (Urartu-10-3) 3
38
Daniel Hovhannisyan (Ararat-Armenia-10) 3
39
Vazgen Pinachyan (Academy-2-10) 3
40
Alen Hayrapetyan (Sardarapat FC-10) 3
41
Vahan Avetisyan (Noah-10) 3
42
Artak Nalbandyan (Pyunik-11-1) 3
43
Arman Arakelyan (Pyunik-11-1) 3
44
Ashot Manukyan (Pyunik-11-1) 3
45
Narek Mkrtchyan (Pyunik-11-1) 3
46
Aren Sargsyan (Pyunik-11-1) 2
47
Narek Yeghiazaryan (Noah-10) 2
48
Levon Babakhanyan (Pyunik-11-1) 2
49
Stepan Avagyan (Noah-10) 2
50
Davit Kareyan (Pyunik-11-1) 2
51
Garegin Galstyan (Aparan-10) 2
52
Gevorg Gabrielyan (Academy-2-10) 2
53
Alen Stashinski (Noah-10) 2
54
Arman Kughyanosyan (Pyunik-11-1) 2
55
Aren Ghazaryan (Ararat-Armenia-10) 2
56
Vahe Tigranyan (Academy-2-10) 2
57
Ararat Baghdasaryan (Sardarapat FC-10) 2
58
Artur Arshakyan (Noah-10) 2
59
Alen Martirosyan (Noah-10) 2
60
Michael Khangeldyan (Pyunik-11-1) 2
61
Monte Hovhannisyan (Sardarapat FC-10) 2
62
Davit Serobyan (Sardarapat FC-10) 2
63
Hamlet Ordyan (Academy-2-10) 2
64
Robert Aghanyan (Noah-10) 1
65
Seyran Parsadanyan (Academy-2-10) 1
66
Aram Veranyan (Aparan-10) 1
67
Vruyr Kocharyan (Urartu-10-3) 1
68
Narek Gharaqeshishyan (Urartu-10-3) 1
69
Robert Dabaghyan (Pyunik-11-1) 1
70
Artyom Amirjanyan (Urartu-10-3) 1
71
Norarik Hakobyan (Aparan-10) 1
72
Erik Simonyan (Ararat-Armenia-10) 1
73
Aleksan Bozinyan (Academy-2-10) 1
74
Levon Hovhannisyan (Noah-10) 1
75
Gurgen Martirosyan (Urartu-10-3) 1
76
Vahagn Eghyan (Pyunik-11-1) 1
77
Anri Aleksanyan (Pyunik-11-1) 1
78
Ashot Palanjyan (Pyunik-11-1) 1
79
Narek Manjikyan (Noah-10) 1
80
Norayr Mehrabyan (Academy-2-10) 1
81
Daniel Nazaryan (Pyunik-11-1) 1
82
Ruben Ghasaboghlyan (Pyunik-11-1) 1
83
Armen Safaryan (Sardarapat FC-10) 1
84
Jivan Sahakyan (Sardarapat FC-10) 1
85
Ashot Yeghiazaryan (Aparan-10) 1
86
Narek Matevosyan (Academy-2-10) 1
87
Sargis Aghayan (Pyunik-11-1) 1
88
Ashot Hovhannisyan (Sardarapat FC-10) 1
89
Karlen Sinamyan (Noah-10) 1

Main sponsor

Sponsors