City Stadium
Salmast-09
0:6
ARPI-09
22/09 15:00 Հայթաղ g․Haytagh
Onor-09
1:4
Sisian-09
24/09 15:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Ararat-2-09
1:10
Syunik-09
03/12 14:30 Dzoraghbyur Sports complex
Musaler-09
1:5
Salmast-09
28/09 14:30 Armavir City
Sisian-09
3:2
Sardarapat-09
08/12 15:00 Sisian City stadium
Syunik-09
10:1
Onor-09
08/03 16:45 Kapan Kapan Gandzasar marzabaza
ARPI-09
7:0
Ararat-2-09
20/04 15:30 Vardenis Vardenis City
Sardarapat-09
2:1
Syunik-09
05/10 15:00 Armavir City
Ararat-2-09
4:2
Musaler-09
05/10 16:30 Dzoraghbyur Sports complex
Onor-09
0:3(0:3)
ARPI-09
30/05 16:30 Yerevan Erevan «Orbita»
Musaler-09
0:7
Onor-09
13/10 14:30 Armavir City
ARPI-09
2:1
Sardarapat-09
13/10 15:30 Vardenis Vardenis City
Salmast-09
4:1
Ararat-2-09
13/10 15:30 Հայթաղ g․Haytagh
Onor-09
1:3
Salmast-09
27/10 14:15 Yerevan Erevan «Orbita»
Sisian-09
2:3
Syunik-09
27/10 16:00 Sisian City stadium
Sardarapat-09
9:0
Musaler-09
28/10 15:30 Armavir City
Salmast-09
2:4
Sardarapat-09
03/11 15:00 Armavir City
Ararat-2-09
0:3
Onor-09
03/11 15:00 Dzoraghbyur Sports complex
ARPI-09
5:0
Sisian-09
03/11 15:00 Vardenis Vardenis City
Syunik-09
2:1
ARPI-09
10/11 15:00 Kapan Kapan Gandzasar marzabaza
Sisian-09
9:0
Musaler-09
10/11 15:30 Sisian City stadium
Sardarapat-09
8:0
Ararat-2-09
10/11 15:45 Armavir City
Salmast-09
0:8
Sisian-09
24/11 13:15 Հայթաղ g․Haytagh
Onor-09
4:4
Sardarapat-09
24/11 15:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Musaler-09
0:4
Syunik-09
24/11 15:15 Հայթաղ g․Haytagh
Sisian-09
6:0
Ararat-2-09
15/03 14:30 Sisian City stadium
Syunik-09
4:0
Salmast-09
16/03 15:30 Kapan Kapan Gandzasar marzabaza
ARPI-09
4:0
Salmast-09
23/03 15:00 Vardenis Vardenis City
Syunik-09
8:1
Ararat-2-09
23/03 15:00 Kapan Kapan Gandzasar marzabaza
Sisian-09
7:2
Onor-09
23/03 16:30 Sisian City stadium
Sardarapat-09
3:0
Sisian-09
06/04 14:30 Armavir City
Ararat-2-09
1:3
ARPI-09
08/04 15:00 Dzoraghbyur Sports complex
Onor-09
0:3(0:3)
Syunik-09
07/06 15:00 Yerevan Erevan «Orbita»
ARPI-09
4:1
Onor-09
13/04 16:00 Vardenis Vardenis City
Syunik-09
1:1
Sardarapat-09
10/05 14:30 Kapan Lernagorts
Ararat-2-09
2:1
Salmast-09
27/04 17:00 Dzoraghbyur Sports complex
Sardarapat-09
0:3(0:3)
ARPI-09
28/04 14:00 Armavir City
Salmast-09
5:2
Onor-09
04/05 15:00 Հայթաղ g․Haytagh
Syunik-09
1:2
Sisian-09
07/05 13:00 Kapan Lernagorts
Onor-09
1:1
Ararat-2-09
12/05 17:30 Yerevan Erevan «Orbita»
Sardarapat-09
10:0
Salmast-09
14/05 11:00 Armavir City
Sisian-09
3:0(3:0)
ARPI-09
07/06 17:00 Sisian City stadium
Ararat-2-09
1:7
Sardarapat-09
17/05 15:00 Dzoraghbyur Sports complex
ARPI-09
0:0
Syunik-09
25/05 15:00 Vardenis Vardenis City
Sardarapat-09
8:0
Onor-09
25/05 14:30 Armavir City
Sisian-09
3:0(3:0)
Salmast-09
25/05 16:30 Sisian City stadium
Ararat-2-09
1:8
Sisian-09
01/06 16:00 Dzoraghbyur Sports complex
Salmast-09
0:3
Syunik-09
02/06 16:00 Հայթաղ g․Haytagh

Standings

# Teams MP W D L G GD Pts
1
ARPI-09 12 9 1 2 38 : 8 30 28
2
Sisian-09 12 9 0 3 46 : 18 28 27
3
Syunik-09 12 8 2 2 46 : 11 35 26
4
Sardarapat-09 12 7 2 3 50 : 17 33 23
5
Salmast-09 12 3 0 9 15 : 48 -33 9
6
Onor-09 12 1 2 9 16 : 52 -36 5
7
Ararat-2-09 12 1 1 10 9 : 66 -57 4

SCORERS

# G
1
Davit Dovlatyan (Sisian-09) 17
2
Gabriel Gabrielyan (Onor-09) 15
3
Tatul Gasparyan (Sardarapat-09) 12
4
Hrach Gevorgyan (ARPI-09) 10
5
Hayk Baroyan (Sardarapat-09) 10
6
Michael Manucharyan (Syunik-09) 9
7
Tiran Manucharyan (Sisian-09) 9
8
Suren Harutyunyan (Syunik-09) 9
9
Ashot Nikoyan (Salmast-09) 9
10
Erik Antonyan (ARPI-09) 8
11
Arame Hovsepyan (Sisian-09) 8
12
Artak Melikyan (Ararat-2-09) 7
13
Tigran Mkrtchyan (Sisian-09) 7
14
Gor Petrosyan (Syunik-09) 6
15
Beniamin Sirekanyan (Sardarapat-09) 5
16
Arman Gasparyan (Sardarapat-09) 5
17
Davit Hartenyan (Sardarapat-09) 5
18
Aramayis Galstyan (Syunik-09) 5
19
Hayk Abrahamyan (Syunik-09) 5
20
Artur Karoyan (Sardarapat-09) 4
21
Roman Harutyunyan (ARPI-09) 4
22
Lyova Hakobyan (Salmast-09) 4
23
Hayk Alaverdyan (Syunik-09) 4
24
Gor Ghazaryan (Sardarapat-09) 4
25
Hrant Hovhannisyan (Sardarapat-09) 3
26
Viktr Poghosyan (ARPI-09) 3
27
Arman Sargsyan (Sisian-09) 3
28
Davit Aristakesyan (Sardarapat-09) 3
29
Valerik Hovhannisyan (Syunik-09) 3
30
Gagik Movsisyan (Onor-09) 3
31
Hamlet Aleksanyan (Salmast-09) 3
32
Gagik Mkrtumyan (Sardarapat-09) 2
33
Yuri Navasardyan (ARPI-09) 2
34
Gor Arakelyan (Onor-09) 2
35
Samvel Mkrtchyan (ARPI-09) 2
36
Davit Avagyan (Ararat-2-09) 2
37
Manas Tovmasyan (Onor-09) 2
38
Aren Davtyan (Syunik-09) 2
39
Maks Hovsepyan (ARPI-09) 2
40
Suren Abrahamyan (ARPI-09) 1
41
Armen Martirosyan (Salmast-09) 1
42
Davit Movsisyan (Salmast-09) 1
43
Maxim Aghabekyan (ARPI-09) 1
44
Nerses Aleksanyan (Salmast-09) 1
45
Artyom Atabekyan (Ararat-2-09) 1
46
Vahe Arzumanyan (Ararat-2-09) 1
47
Sergey Hambardzumyan (Salmast-09) 1
48
Khachatur Davtyan (Sardarapat-09) 1
49
Edik Zakaryan (Sardarapat-09) 1
50
Volodya Simonyan (Sardarapat-09) 1
51
Ashot Աբգարյան (Sardarapat-09) 1
52
Menua Aghajanyan (Sisian-09) 1
53
Vazgen Abrahamyan (Syunik-09) 1
54
Ashot Vardanyan (Syunik-09) 1
55
Davit Petrosyan (Syunik-09) 1
56
Harutyun Karapetyan (Sardarapat-09) 1
57
Ruben Sahakyan (Ararat-2-09) 1
58
Gagik Shahgaldyan (Ararat-2-09) 1
59
Vache Barkhudaryan (Sisian-09) 1
60
Narek Avagyan (Sisian-09) 1
61
Aram Gharibyan (ARPI-09) 1
62
Davit Khachatryan (Sardarapat-09) 1
63
Tigran Musatyan (Sisian-09) 1
64
Davit Balasanyan (Sisian-09) 1
65
Sevak Muradyan (ARPI-09) 0
66
Vahagn Mkrtchyan (ARPI-09) 0

Main sponsor

Sponsors