City Stadium
Nork-08
3:1
Ararati-Araks-08
23/09 16:30 Masis Masis City
Pyunik-2-09
6:1
Onor-08
25/09 16:00 Yerevan Pyunik s/s
Sardarapat-08
8:1
Arpa-08
05/12 14:30 Armavir City
Ararati-Araks-08
1:11
Pyunik-2-09
30/09 15:00 Vedi Vedi City
Sardarapat-08
3:1
Nork-08
30/09 16:00 Armavir City
Arpa-08
4:0
Onor-08
10/12 13:00 Yeghegnadzor Eghegnadzor City
Pyunik-2-09
0:1
Sardarapat-08
05/10 16:00 Yerevan Pyunik s/s
Nork-08
2:2
Arpa-08
06/10 14:30 Masis Masis City
Onor-08
2:1
Ararati-Araks-08
19/11 12:30 Yerevan Erevan «Orbita»
Arpa-08
3:1
Ararati-Araks-08
14/10 15:30 Yeghegnadzor Eghegnadzor City
Sardarapat-08
9:0
Onor-08
14/10 15:30 Armavir City
Nork-08
1:2
Pyunik-2-09
14/10 16:15 Masis Masis City
Ararati-Araks-08
0:6
Sardarapat-08
27/10 15:30 Vedi Vedi City
Onor-08
2:2
Nork-08
27/10 16:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Pyunik-2-09
8:0
Arpa-08
28/10 14:15 Yerevan Pyunik s/s
Onor-08
0:14
Pyunik-2-09
04/11 13:30 Yerevan Pyunik s/s
Ararati-Araks-08
2:4
Nork-08
04/11 15:00 Vedi Vedi City
Arpa-08
0:3
Sardarapat-08
04/11 15:00 Yeghegnadzor Eghegnadzor City
Onor-08
1:4
Arpa-08
11/11 14:30 Yerevan Erevan «Orbita»
Nork-08
0:1
Sardarapat-08
12/11 13:30 Masis Masis City
Pyunik-2-09
13:0
Ararati-Araks-08
12/11 15:30 Yerevan Pyunik s/s
Sardarapat-08
2:0
Pyunik-2-09
24/11 13:30 Armavir City
Arpa-08
0:1
Nork-08
25/11 14:30 Yeghegnadzor Eghegnadzor City
Ararati-Araks-08
3:2
Onor-08
25/11 14:30 Vedi Vedi City
Pyunik-2-09
1:1
Nork-08
01/12 15:15 Yerevan Pyunik s/s
Ararati-Araks-08
1:2
Arpa-08
02/12 15:00 Vedi Vedi City
Onor-08
0:3(0:3)
Sardarapat-08
07/06 17:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Sardarapat-08
5:1
Ararati-Araks-08
09/03 14:30 Armavir City
Nork-08
0:1
Onor-08
20/04 15:30 Masis Masis City
Pyunik-2-09
3:0
Onor-08
17/03 14:30 Yerevan Pyunik s/s
Nork-08
5:1
Ararati-Araks-08
17/03 17:00 Masis Masis City
Sardarapat-08
3:0
Nork-08
23/03 17:00 Armavir City
Ararati-Araks-08
0:10
Pyunik-2-09
24/03 15:00 Vedi Vedi City
Pyunik-2-09
3:2
Sardarapat-08
07/04 15:00 Yerevan Pyunik s/s
Onor-08
0:3(0:3)
Ararati-Araks-08
30/05 14:30 Yerevan Erevan «Orbita»
Sardarapat-08
7:0
Onor-08
14/04 17:00 Armavir City
Nork-08
0:1
Pyunik-2-09
14/04 17:30 Masis Masis City
Onor-08
0:3
Nork-08
28/04 17:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Ararati-Araks-08
0:11
Sardarapat-08
30/04 14:00 Armavir City
Onor-08
0:2
Pyunik-2-09
05/05 17:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Ararati-Araks-08
0:3(0:3)
Nork-08
06/05 14:30 Ararat Ararat Ayg
Pyunik-2-09
21:0
Ararati-Araks-08
12/05 17:00 Yerevan Pyunik s/s
Nork-08
0:4
Sardarapat-08
12/05 17:30 Masis Masis City
Sardarapat-08
2:1
Pyunik-2-09
18/05 17:00 Armavir City
Ararati-Araks-08
0:3(0:3)
Onor-08
19/05 15:30 Սուրենավան v.Surenavan
Pyunik-2-09
3:0(3:0)
Nork-08
27/05 11:00 Yerevan Pyunik s/s
Onor-08
0:3(0:3)
Sardarapat-08
27/05 14:00 Yerevan Erevan «Orbita»
Nork-08
3:0(3:0)
Onor-08
02/06 12:00 Masis Masis City
Sardarapat-08
3:0(3:0)
Ararati-Araks-08
03/06 15:00 Armavir City

Standings

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Sardarapat-08 16 15 0 1 65 : 6 59 45
2
Pyunik-2-09 16 12 1 3 91 : 11 80 37
3
Nork-08 16 6 2 8 26 : 25 1 20
4
Onor-08 16 3 1 12 11 : 62 -51 10
5
Ararati-Araks-08 16 2 0 14 13 : 102 -89 6

SCORERS

# G
1
Aghasi Hovhannisyan (Pyunik-2-09) 18
2
Janik Davtyan (Sardarapat-08) 16
3
Artyom Arshakyan (Sardarapat-08) 13
4
Artyom Hakobyan (Pyunik-2-09) 12
5
Hakob Tyutyunchean (Pyunik-2-09) 10
6
Gagik Taschyan (Sardarapat-08) 10
7
Sargis Sahakyan (Pyunik-2-09) 10
8
Edik Avetisyan (Nork-08) 8
9
Davit Manukyan (Ararati-Araks-08) 8
10
Serzh Barseghyan (Sardarapat-08) 8
11
Aram Khachatryan (Pyunik-2-09) 8
12
Narek Melikyan (Pyunik-2-09) 8
13
Erik Gevorgyan (Pyunik-2-09) 6
14
Hayk Markosyan (Pyunik-2-09) 6
15
Davit Soghomonyan (Pyunik-2-09) 5
16
Felix Simonyan (Sardarapat-08) 5
17
Davit Petrosyan (Nork-08) 4
18
Serzh Mkrtchyan (Nork-08) 4
19
Arman Amirjanyan (Sardarapat-08) 4
20
Norayr Maloyan (Pyunik-2-09) 3
21
Levon Avetisyan (Pyunik-2-09) 3
22
Artyom Avdalyan (Onor-08) 3
23
Simon Hovhannisyan (Sardarapat-08) 2
24
Aleksandr Mikaelyan (Pyunik-2-09) 2
25
Avetik Barseghyan (Onor-08) 2
26
Artur Soghomonyan (Ararati-Araks-08) 2
27
Andranik Asatryan (Sardarapat-08) 2
28
Azat Melkonyan (Onor-08) 2
29
Arman Sargsyan (Nork-08) 2
30
Narek Margaryan (Sardarapat-08) 2
31
Narek Nazaretyan (Ararati-Araks-08) 2
32
Narek Saghatelyan (Onor-08) 2
33
Kamo Matevosyan (Sardarapat-08) 1
34
Ruben Vermishyan (Onor-08) 1
35
Artyom Sahakyan (Pyunik-2-09) 1
36
Arman Babayan (Nork-08) 1
37
Albert Harutyunyan (Nork-08) 1
38
Artyom Khachatryan (Sardarapat-08) 1
39
Gagik Nersesyan (Pyunik-2-09) 1
40
Vahe Hovhannisyan (Pyunik-2-09) 1
41
Gagik Mosinyan (Nork-08) 1
42
Hayk Minasyan (Pyunik-2-09) 1
43
Vahan Abrahamyan (Ararati-Araks-08) 1
44
Artur Sargsyan (Sardarapat-08) 1
45
Vladimir Aghajanyan (Onor-08) 1
46
Gor Manukyan (Onor-08) 1
47
Ashot Sargsyan (Nork-08) 1
48
Nikolay Ivanyan (Sardarapat-08) 1
49
Narek Gevorgyan (Nork-08) 1
50
Alex Volchanski (Ararati-Araks-08) 1

Main sponsor

Sponsors